Google Flight Explorer

Zemāk norādīts viens no maniem iemīļotākajiem lidojumu meklēšanas linkiem, kuru atklāju pavisam netīšām un kurš bija publicēts kādā blogā. Proti, Google flights - ne klasiskā sākuma lapa, bet gan Flight explorer: http://google.com/flights/explore

Ar šīs lapas palīdzību ir iespējams noteikt, pirmkārt, kādi ir vislētāk pieejamie lidojumi no vienas valsts uz citu valsti (nevis no konkrētas lidostas uz citu lidostu). Otrkārt, ir iespējams izvēlēties interesējošo ceļojuma garumu - piemēram, 7 līdz 14 dienas, nenorādot konkrētus datumus:

Kāpēc tas ir svarīgi? Tādēļ, ka, piemēram, ja ir nepieciešams nokļūt Beļģijā no Latvijas, tad var lidot gan uz Briseles galveno lidostu (Zaventem), kur parasti lido dārgās aviokompānijas. Bet var lidot arī uz Brussels-Charleroi lidostu, kur lido tādas lētās aviokompānijas kā, piemēram, Ryanair. Izvēlamies arī ceļojuma ilgumu (Trip Length) 7-14 dienas:Tad grafika veidā tiek attēloti izdevīgākie lidojumi pa dienām. Uzbraucot ar peles kursoru uz katra stabiņa, ir iespējams redzēt konkrēto cenu un datumus:


Kad izvēlēts lidojuma datums, noklikšķiniet uz izvēlētā stabiņa un tad jums tiks attēlota visa ar lidojumu saistītā informācija:


Uzklikšķinot uz konkrētā piedāvājuma, ir iespējams uzzināt plašāku informāciju par to - aviokompānija, izlidošanas laiks, gaidīšanas laiks lidostā u.c.:


Zemāk nospiediet uz konkrētā piedāvājuma cenas, lai apstiprinātu savu izvēli un ievadītu rezervācijas informāciju.

Šeit der atcerēties, ka izdevīgāk ir vispirms nopirkt lidojuma biļetes un tad tām pieskaņot atvaļinājuma datumus - nevis otrādi. Lidojumu cenas uz vienu un to pašu galamērķi ar dažu dienu starpību var atšķirties dramatiski - pat vairākas reizes, tādēļ, izmantojot Google Flights Explorer meklētāju, ir iespējams atrast piemērotāko cenu un datumus izvēlētajam galamērķim.